svobodný TANEC

Kdo má tělo, umí tančit.

Pro letošní rok jsme (zatím) dotančily, budu se těšit na jaře 2020.

Pro koho je vhodný svobodný tanec?

Pro všechny, kdo 

- chtějí nabrat novou energii

- potřebují čas jen sami pro sebe

- touží po propojení svého těla s duší

- si chtějí přirozeně protáhnout své tělo

- by si rádi zatančili ve voňavém rosáriu krásné klášterní zahrady

Co můžeš očekávat?

- více než hodinu tančení pod vedením tvého těla

- hudbu ve vlně pěti rytmů, které tvé tělo uvedou do energií plynutí, staccata, chaosu, lyriky a klidu

- závěrečnou meditaci

- společné sdílení

- malý dáreček

Co pro mě znamená svobodný tanec?

Napojení se sama na sebe. Prožívání svých smutků, radostí, nalézání své vnitřní síly, křehkosti a lásky. Při tanci propojuji svoji duši se svým tělem. Jednotlivé tóny skladeb ve mně vyvolávají nejrůznější pocity, často vyplave napovrch hluboce uložený temný stín, jindy čirá radost. Nechávám se vést hudbou a pohybuji svým tělem. Někdy rychle, jindy pomalu, rytmicky i zcela v chaosu. Svobodný tanec mi umožňuje být skutečně sama sebou a se sebou v přítomném okamžiku. Je léčivý.

Článek o mé cestě ke svobodnému tanci si můžeš přečíst tady.

Jak to vidí účastnice tance?

"Prožila jsem si v tom tanci celý svůj život. Když začala hudba hrát, cítila jsem své zrození. S další skladbou jsem rostla, až do puberty. Potom manželství a jeho rozpad. To byla síla. To jsem si to na tu Nirvánu znova celé procítila. Potom to bylo zase hezký a následovala skladba, kterou neznám. V tu chvíli jsem cítila, že to je to, co mě ještě čeká. A závěr byl jako poklidné loučení se životem. Bylo to krásné."  

"Příjemná, ženská a podporující akce tance s Lenčinou přátelskou energií mne propojila více se sebou samou a s dalšími láskyplnými bytostmi na Plzeňsku, za což moc děkuji. Určitě se těším na další tance v nádherném areálu klášterní zahrady i příští rok."

"Krásné spojení tance pod širým nebem v nádherné zahradě plné růží v napojení na Matku Zemi."

"Moje první zkušenost se svobodným tancem? Pro mě jednoznačně forma meditace .. .se zavřenýma očima, kdy jsem potřebovala hudbu vnímat po svém a tančila spíš moje duše než moje tělo :)). Tímto děkuji Lence nejen za krásnou hudbu, ale i za chvíle "být sama se sebou" a možnost sdílet pocity s ostatními ....pozoruhodnými ženami."

"Krásně osvobozující akce ve společnosti velmi zajímavých žen... laskavost, klid, velmi příjemná atmosféra... A vše korunováno kouzelným prostorem zahrady kláštera."