Cykly ženy nejen pro muže

08.02.2019

Jsem přecitlivělá. Alespoň dnes se mi to tak jeví. Každá hloupost mě dokáže rozhodit. Utrhuji se na svého syna za to, jak se mnou mluví. Odpovědí mi je "proč se mnou mluvíš tak ty, když se ti to nelíbí". No, chlapče, protože jsem v premenstruační fázi. Ale to pochopíš, až budeš starší a budeš mít přítelkyni. Nebo kolegyni v práci. Tedy alespoň doufám, že to pochopíš. Ono je totiž těžké chápat ženskou cykličnost z pohledy ženy, natož pak muže. Ale blýská se na lepší časy. O toto téma je zvýšený zájem a už i kdejaký muž ví, že není jen fáze menstruační, že žena je zkrátka čtyřcyklická. Napadá mě, kolikacyklický je asi muž. Taky přece dokáže být někdy milý a jindy protivný, někdy je pilný a jindy zase líný... no, nechme to raději být...

Jsem tvořivá. Dnes jsem například vytvořila sklenici s různými semínky, abych si do ranní kaše nemusela dávat zvlášť semínka slunečnicová, chia semínka, konopná semínka, sezamová semínka a semínka  lněná. Teď už je mám promíchaná všechna hezky pohromadě v jedné sklenici a ještě kreativně popsaná. Když už jsem hledala ve sklepě tu správnou sklenici, rovnou jsem je všechny protřídila. Mám chuť uklízet. A dělám to. To asi pro to, abych v následující fázi mohla jen odpočívat a nedívat se na nepořádek kolem sebe.

Vtipné. Píši tento článek a dostávám se do menstruační fáze. Nejen pomocí písmenek, ale i fyzicky. Tak jo. Konec skvělých nápadů, konec výborné intuice, konec uklízení. Nastává stav meditativní mysli a odpočinku. Čeká mě teď období únavy. Těším se, že budu zalezlá doma, nebudu projevovat žádnou velkou aktivitu. Vše staré a nepotřebné nechám odejít. Je potřeba dopřát svému tělu dostatek odpočinku, aby nabralo nových sil a bylo připravené na fázi dynamickou. 

V této fázi budu zase akční, no, jak název napovídá, dynamická žena. Už mám vyzkoušené, že to je čas, kdy přemýšlím a chovám se téměř jako muž. Myšleno tím racionálně a logicky. Stoupne mi (konečně) sebevědomí. Taky asi zase budu dost netrpělivá. Budu chtít pracovat, což ale neznamená, že s vařečkou u plotny.

Vaření si totiž budu užívat až v té další fázi, ovulační. To mívám takové pečovatelské sklony, ať už směrem k dětem nebo sobě. Ráda se dívám po chlapech a sleduji, jak oni pokukují po mně. Jsem v plné ženskosti. Plodná. A celkově jsem nejvíc v pohodě. Sama se sebou i s ostatními.

Tak tolik asi k mým proměnám během jednoho cyklu. Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem se v tom sama zorientovala. Nemáme to, my ženy, jednoduché. Co potom ale muži? Jak oni se mají naučit v nás číst a rozumět nám? Zdá se to být složité, ale vlastně není. Stačí jen trochu trpělivosti a pochopení. A vzájemný vztah se může dostat do úplně jiné roviny. A pokud jste měli odvahu, dočetli až sem a jste muž, mám pro vás malý tahák...

Co dělat

v jednotlivých fázích ženy

Dynamická fáze  (jaro)

- vezměte ji na výlet, podnikejte fyzické aktivity

- vyslechněte jí, když bude chtít mluvit o práci

- mluvte s ní na rovinu, jako chlap s chlapem

- neřešte, že nevaří a neuklízí

- uvařte za ni a můžete se rovnou postarat i o děti

- když sex, tak rychlovka :-)


Ovulační fáze (léto)

- buďte s ní

- mluvte s ní

- chvalte ji

- užívejte si její péči, krásu a sex appeal

- buďte romantický

- milujte se, hodně, ale s ochranou :-)

Premenstruační fáze (podzim)

- jděte spolu na procházku

- nechte ji uklízet, tvořit a odpočívat

- neberte si její řeči ani chování osobně

- neřešte zásadní témata, nehádejte se

- dopřejte jí prostor a čas o samotě

- nenuťte ji do sexu, pokud nechce


Menstruační fáze (zima)

- vezměte si na starost děti a nechte ji odpočívat

- nenuťte ji k aktivitě a výkonu

- přineste ji snídani do postele, uvařte oběd nebo večeři 

- nevyčítejte ji, že nic nedělá 

- ujišťujte ji, že odpočívat je v pořádku

- pokud se chce s vámi milovat, nebraňte se tomu

Jednoduché, že? Teď už jen zjistit, v jaké fázi se vaše milá nachází. To už ale musíte sami ;-)

Pokud chcet vědět ještě více, mrkněte na cyklickou ženu.