Autorka PDČ

08.05.2019

Co kdybych oslovila Pravý domácí časopis? Odebírám ho, mám ho na svých stránkách jako inspiraci. Třeba bude možné navázat nějakou spolupráci. Jenže, oni takoví dokonalí a já taková nedokonalá, co by si se mnou asi tak počali? Jenže, když to nezkusíš, tak to nezjistíš... a co když dokonalá jsem? Nebo oni stejně jako já nedokonalí? A tak jsem sebrala odvahu a do jejich redakce napsala...

Petra Kruntorádová, která má se svým manželem Danem celý ten počin s Pravým domácím časopisem na svědomí, mi k mému podivu odepsala. E-mail obsahoval pozvání na společnou schůzku všech zájemců o spolupráci do Prahy. Byla jsem mile překvapena. Ale především, ta schůzka se konala další týden. Kdybych tedy nesebrala odvahu a neozvala se, nebo otálela a čekala, nestihla bych ji. Byla jsem na sebe pyšná, že jsem to riskla. Proto ani vy neotálejte a začněte si plnit své sny TEĎ.

Objednaný salónek v kavárně na Vinohradech nám byl téměř malý. Setkala jsem se zde se zajímavými lidmi i příběhy. Na závěr jsme dostali domácí úkol - napsat náš první článek podle zadaných instrukcí a ten zaslat. Tvořila jsem, až se ze mě kouřilo. Netrvalo dlouho a článek o bosobotách mířil do redakce.

Další pozvání od Petry bylo k nim domů na kurz "Jak psát pro PDČ". Do Čelákovic to není zrovna kousek, navíc jsem na ten den měla omezený časový prostor, takže bych nestihla začátek ani konec. Přesto moje touha, účastnit se a poznat Petru a Dana blíže a dozvědět se něco více o psaní pro jejich časopis, byla větší. Jela jsem a nelitovala toho.

Následovala e-mailová korespondence s návrhy na úpravu původního článku, až z toho vznikl článek finální. Jsem moc vděčná, že jsem se mohla stát členem týmu Pravého domácího časopisu a věřím, že jedním článkem to nekončí.

Poučení? Pokud Vás něco láká, přitahuje, chcete něco vyzkoušet, ale bojíte se toho, překonejte ten strach. O nic nejde. I já měla strach, jestli se se mnou bude taková ikona jako Petra bavit. A přitom, je to úplně obyčejný a skvělý člověk stejně jako já. A stejně jako Vy. Nebo Veronika Hurdová, Jirka Charvát či Cyklická žena, které jsem také oslovila. Naše strachy mívají velké oči. Pošlete je pryč. Dělejte vše, co chcete. 


Další článek v srpnovém čísle ;)


Pokračujeme i v roce 2020 ;)